09 lipca 2015

RECENZJA BAZY SMASHBOX PHOTO FINISH


Smashbox Photo Finish Foundation Primer

Jesteście ciekawi jakie są plusy i minusy tej bazy? Zapraszam do czytania :)Pierwszy raz użyłam bazy pod makijaż kilka lat temu, kiedy dostałam darmowe próbki. Była to baza Dax Cosmetics Cashmere. Spojrzawszy w lustro ujrzałam bardzo wygładzoną skórę. Efekt wow! Pamiętam, że dostałam parę komplementów odnośnie mojej skóry. Zdałam sobie wtedy sprawę, że odpowiednia baza jest ważniejsza niż sam podkład. Od tamtego czasu szukałam kosmetyku idealnego, aż natrafiłam na bazę Smashbox Photo Finish Foundation Primer - bardzo znana i lubiana przez wizażystów.

Jest to beztłuszczowa baza silikonowa, która niebywale wygładza pory, blizny oraz wszelkie nierówności w strukturze skóry. Ponadto utrwala i przedłuża trwałość makijażu. Przy mojej mieszanej w stronę tłustej cerze, jest to bardzo ważne. Dzięki niej, podkład trzyma się w stanie niezmienionym cały dzień. Nie żartuję! Makijaż na tak przygotowanej skórze jest dużo mniej widoczny, lepiej się rozprowadza.

Zazwyczaj posiadaczki problematycznej cery, unikają jak ognia kosmetyków silikonowych, w obawie przed jej zapchaniem. Ja również byłam wręcz przekonana, że ta baza jest raczej przeznaczona na specjalne okazje. Myślałam: po co niepotrzebnie obciążać skórę? Moje obawy okazały się zupełnie bezpodstawne, ponieważ nigdy po jej całodniowym noszeniu, nie spotkałam się z żadnym nowym wypryskiem. Jest to jej olbrzymia zaleta, która czyni ją produktem, który można spokojnie używać każdego dnia.

Wydajność to kolejny argument, dla którego warto zakupić ten primer. Baza Dax Cosmetics Cashmere dotknęła denka bardzo szybko.  Z tego właśnie powodu zainwestowałam w tylko jedno jej pełnowymiarowe opakowanie. W przypadku bazy Smashbox wystarczy wycisnąć jej zaledwie odrobinę na koniuszek palca, by pokryć całą twarz. Mam ją od ponad roku, a nie zużyłam nawet połowy opakowania.

Baza Smashbox Photo Finish, to kosmetyk naprawdę luksusowy. Polecam ją tym kobietom, które walczą z rozszerzonymi porami bądź po prostu lubią perfekcyjny makijaż.

Jedyny jej minus to cena. Zakupiłam ją w Sephorze za ok. 180zł. Wynagradza to jednak jej niebywała wydajność!